"Kształcenie zawodowe na potrzeby przemysłu 4.0 i rozwijającego się rynku usług" to temat ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez FSNT-NOT w Warszawie. Więcej informacji na Facebooku.

Ponad 900 zabytkowych eksponatów wyprodukowanych w szczecińskiej fabryce Stoewera trafi do Muzeum Techniki i Komunikacji przy ulicy Niemierzyńskiej. Więcej informacji na naszym Facebooku.

Zapraszamy do ciekawej lektury nt. sytuacji kobiet- inżynierów w branży budowlanej:
https://www.facebook.com/notszczecin/

Z wielką przyjemnością informujemy, że Prezydent Miasta Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego objęli Swym patronatem honorowym X Dni Techniki Pomorza Zachodniego 2019 (18-22.11.2019 r.)

W 2012 roku FSNT-NOT podpisała umowę z Europejską Federacją Narodowych Stowarzyszeń Inżynierów (FEANI), na podstawie której można wydawać polskim inżynierom Kartę Zawodową Inżyniera. Więcej informacji o korzyściach płynących z tego rozwiązania na www.facebook.com/notszczecin

Poznaj mniej znaną historię Pomorza, zobacz, jak rozwijała się tu nauka, kultura i sztuka. Zapraszamy na premierę I części filmu nt. wybitnych postaci spod znaku gryfa- film opublikowano na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/notszczecin/

Zapraszamy Państwa w ciekawą animowaną podróż w głąb historii:

https://youtu.be/AYx3AY4ltkc

 

 

 

Jesteśmy w trakcie nagrywania filmu o osobach Zasłużonych dla Pomorza. Więcej informacji i zdjęć na:  https://www.facebook.com/notszczecin

    

Celem projektu jest wzmocnienie ścieżek kariery przedsiębiorczej wśród kobiet – inżynierów. Już dziś pracujemy nad Planem Działań, którego kluczowym celem jest diagnoza dobrych praktyk oraz luk w istniejących ścieżkach kształcenia kobiet - inżynierów w odniesieniu do przedsiębiorczości oraz zaproponowanie zaleceń dotyczących innowacyjnych podejść pedagogicznych i działań edukacyjnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji przedsiębiorczych kobiet, które chcą tworzyć firmy technologiczne i kierować ich dynamicznym rozwojem.

W ramach działań projektowych pracowaliśmy z młodzieżą licealną ze Szczecina oraz studentami ze Słupska- młodzi ludzie wykonali naprawdę świetną pracę, opracowując dane, przygotowując prezentacje i filmy promujące historię Pomorza.